Τη λατρεύει και το δείχνει σε κάθε περίσταση.
Την ονομαστική της εορτή έχει σήμερα η Ελένη Μενεγάκη μαζί με χιλιάδες άλλους συμπατριώτες μας σε Ελλάδα και Κύπρο. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ο Άγγελος Λάτσιος θέλησε να της ευχηθεί και διαδικτυακά με ένα τρυφερό μήνυμα.
Συγκεκριμένα ο Άγγελος Λάτσιος μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram δημοσίευσε την ανάρτηση που έκανε λίγο πριν η μαμά του μέσα από το αυτοκίνητο της και η οποία έγραψε: «Χρόνια μας πολλά βρε παιδιά !! Να μας χαίρεστε !! Αγάπη για όλο τον κόσμο». Ο γιος της παρουσιάστριας το αναδημοσίευσε και έγραψε: «Ελένη, για εμένα μαμά».
![Ο Άγγελος Λάτσιος εύχεται στην Ελένη Μενεγάκη με τον πιο γλυκό τρόπο: "Eλένη, για εμένα μαμά!"](https://www.yupiii.gr/Content/ImagesDatabase/74/7480db9afc4d45dc90062c8b05711a39.jpg?v=1&maxwidth=650&)